Olen mõnda aega kibelenud tavapärasest pisut erineva kuju ja disainiga ideede järele – hulk tunde netiavarustes uurimist ja puurimist.  Viimased erinevad installatsioonid ning teostused on juhtinud tähelepanu asjaolule, et kõlarite mõõtmed on väga tähtsad, tihtilugu on äärmiselt kriitiline just sügavus. Nüüdisajal inimesed tahavad võimalikult palju audio-videoinventaari paigutada seintele, riiulitest-kappidest ära – et oleks rohkem vaba põrandapinda, rohkem avarust, õhku. Ning ei ole see minugi jaoks uudis – ei ole kunagi fännanud “külmkapi-mõõtmetes” kõlarikaste, haaramas enda alla niigi väheseid põrandaruutmeetreid.

Niisiis, sai leitud inspiratsioon säärasest lahendist . Too kõlar on kompositsioon 2st 4″ alumise otsa jaoks mõeldud midbassist ja ribbon-tüüpi kesk/kõrgribast. Isiklikult meeldib just kompaktsus ja nö novaatorlik disain.

Vähesed mõõtmed ja kergelt pildiraami meenutav kerekonstruktsioon saidki aluseks, ja toorik on näha siin.

Ka sedakorda on viimistluslik pool mõeldud vineertahvli välimusena.

Alles vormimisel...

Kõlari püstihoidmiseks oli võimalusi mitmeid, alustades pildilnähtavast kuni molbertini – võimalusi ju on! Hetkel aga sai otsustatud klassikalisema aluse kasuks, tulevikus on võimalik ümber mõelda. Lõplik tulemus koos elementidega aga näeb välja juba niimoodi.

Vineertahvli kontseptsiooniga viimistlusidee

Räägime siis kõige huvitavamast poolest, tehnilisest.  Elementideks on Seas`i 6.5″ midbass W18E001 ja Scanspeaki sugemetega 1″ kõrge 9700-seeriast., niisiis mitte kõige nigelam valik. Kastimaht on tagasihoidlik, vaid 18 ltr – see on enam-vähem riiulikasti suurus – lihtsama vastupanu minnes oleks võimalus olnud paigutada needsamad elemendid ka effektsesse riiulikasti. Kuid see ei olnud eesmärk, riiulikastideks jäävad hetkel nr1-d.

Kogu lõplik häälestus ja lõplik valmimine seisab veel ees, sobilik filter koostada ning siit-sealt veel sättida. Siiamaani kuuldu põhjal aga on lootused suured – täpne bass, mis ei ole küll seinu raputav, kuid siiski mahlakalt magus; detailne ning energiarikas vokaalosa, mis püsib neutraalses tsoonis – on kiire vastega ning halastamatu esitusega; ning viimase, kuid äärmiselt tähtsa maheda kõrgsagedusega…mmmmmm…..

Loodan õige pea kuulutada projekti täielikult valminuks, siis on võimalus seda ka kuulata ja käega katsuda! :)