Miks ma seda teen? Vastuseid võiks olla mitmeid, kuid põhiliselt tahaksin näidata kõikidele huvilistele, et puhtalt ainuüksi kõlaripaariotsingutel saab ka teisiti kui lihtsalt esimesse ettejuhtuvasse poodi sissejalutades ja sealt mingi konkreetse kõlaripaariga lahkuda.  Viime aga asja konkreetsemaks – miks just mina? Põhiliste põhjustena võiks välja tuua iga üksiklahendi eraldi käsitlemise, seega paindlikkus ja originaalsus ning kõige tähtsam – kvaliteet.

Kõlarite puhul on vast 3 tähtsat kriteeriumi – kuidas see kõlab, kuidas ta välja näeb ja mis see kõik maksab.
See, kuidas kõlar saundib, sõltub tegelikult paljudest detailidest, kuid võtmesõnad on kasutusel olevad elemendid ning nende täpsem kasutus antud lahendis – mis eesmärki konkreetne element antud lahendis täitma peab, kuidas sa teda kontrollid, haldad. Põhiliselt on kasutusel maailmakuulsate brändide Vifa, Peerless, Scanspeak ja Visaton valitud tükid.
Konkreetne kõlarilahend saab alguse kliendi soove analüüsides – milliseid elemente võiks kasutada ning kuidas see kõik võiks välja näha. Tähtis on siin detailidele keskendumine – kasti suurus, kuju, tema sisemus. Väikesed nüansid omavad märksa suuremat tähtsust kui paljud arvavad.

Tänases kodukujunduses domineerib konkreetne puhas stiil, joon, aga ka ruumi integreeritus. Minu arust on möödas ajad, kus kõlarid olid mustad(sest midagi muud saada polnud), samal ajal kui ruumis olid valdavalt heledad toonid ja mööbel ikkagi puidust. Jah, mööbel. Helisüsteem, on ta siis kas klassikaline stereolahend(koosneb 2 kõlarist ning vajadusel lisatud bassikõlarist) või hoopis igati mõnus kodukino, on ta ikkagi omamoodi osa furnituurist ning seega igati loogiline, et võiks kasutusel oleva mööblilahendiga ilusti ühtida, nii mustrilt kui toonilt. Olen korduvalt teostanud lahendeid, kus kõlarite spoon ja toon sai päris täpselt kokku aetud olemasoleva mööbliga – see ei ole lihtne ülesanne.
Samalaadne probleem on tegelikult kõlarite füüsilise suurusega. Paljudel juhtudel on paigalduseks mõeldud kõlarid oma mõõtmetelt vähesobilikud, et mitte öelda sobimatud – parema lahendi puudumisel tuleb miskit välja mõelda. Hulga lihtsam aga on teostada kõlarilahend ruumi iseärasusi silmas pidades!

Olen hetkel rääkinud välimusest ja suurusest, kõige tähtsam aga viimasena – see taandub kõik rahale. Alati on mingi projekti jaoks ette nähtud mingi rahahulk, on see siis suur või väike, ei oma otseselt tähtsust. Iga klienti eraldi võttes aga saabki tema jaoks sobilikuma, parima lahendi nii materiaalselt kui esteetiliselt kui tehniliselt. Need on vast 3 põhilist märksõna eristamaks minu pakutavat teenust mõne muu tuntud kaubamärgi pakutavatest toodetest.

Tänane kodune audio-videosüsteem on palju keerulisem kui seda aastate eest, võimalusi on palju. Saan pakkuda täit teenust ehk siis lahtikirjutatult alates süsteemi planeerimisest, kõlarite valmistamisest, sobiliku tehnika soetamisest kuni kogu selle lahendi paigalduseni ja hilisema hoolduseni.