Sildid

, , , ,

Suvel tuli tellimus korralikule riiulikõlaripaarile. Kuna ruum, kuhu kõlarid minema pidid, oli piisavalt suur – avatud elutuba – siis tundus, et vana hea mudel Nr1 võiks saada pisut steroide ning saigi väljapakutud teostada lahend pisut suurema mid/bass elemendiga(6.5″) ning mahlakama/kandvama alumise otsa saamiseks väheke ka suurendada kasti üldmõõtmeid. Mõeldud-tehtud!

Elementideks sai valitud SB Acoustics 6.5″ mid/bass ning vana hea Vifa DX25 kõrgsagedus. Mõõdud said kastidele L200*H350*S300 mm.

Soundi osas pettumust mitte mingisugust – üllatavalt hästi madalat otsa(loomulikult tuleb siiski arvesse võtta ka kasti suurust, mis umbes 13 ltr just põrandakastis suurust välja ei anna) esitav kõlar, mille detailne, kuid pigem soojema soundi poole osutuv kõrgem osa ning mahedam vokaalosa tasakaalustatud lõpptulemuse tekitasid. Kui kasutada moodsat kodukino-ressiivrit, millel nt Audyssey mõõteprogramm on peal, siis osadel juhtudel ei pruugiga olla vajadust subwoofri järele – kuid nagu ma tavatsen öelda, jäägu see siiski igaühe enda otsustada ning sõltuvalt konkreetsest lahendist sõltuvaks.

Katetega ja ilma

Inverter on tagapaneelis, nagu on kombeks kujunenud.

Kuna kliendil interjööris oli kasutatud moodsat vineerviimistlust, siis loomulikult polnud nende kastide puhul väline viimistluslahend mitte mingisugunegi küsimus – teada-tundud nn ribavineer! Siinkohal oleks taaskord paslik meenutada, et ka muud kõikmõeldavad viimistluslahendid on võimalikud, tuleb vaid lihtsalt küsida. :)