Sildid

, , ,

Vaikselt erinevaid tehtud töid esitledes, oleks paslik nüüd tuua välja ka mõned näited erinevatest kõlari alustest, jalgadest.

Satiinse pinnaga kõlarijalad

Kõlari postid, antud pildil olevad torud on võimalik ja tegelikult ka tuleks liivaga vms raskust andva materjali täita. Miks? Sest see teeb aluse oma raskusega stabiilsemaks, oht ümberminekuks oluliselt väheneb ning mis kõige tähtsam, aitab vähendada drastiliselt kõlari mängimiselt tekkivad vibratsiooni, mis kokkupuutel kõlari all oleva pinnaga kandub edasi sisuliselt kõikjale ning tekitab seeläbi erinevaid kaasvibratsioone. See kõik aga kipub lisama üleüldisesse soundi lisavärvingut, mis võib kaasa tuua nn lodeva bassiefekti; bassiotsal kaob konkreetsus ning sound kujuneb “ümmarguseks”. Ka kesksagedusele, vokaalile, mõjub see positiivselt, nagu ka kõrgsagedus detailile.

Näide kõlaritest antud alustel.

Sisuliselt on niimoodi, et kui nö mingi alus (siinkohal ei ole vahet, kas aluseks on spetsiaalne kõlarijalg või lihtsalt alusplaat) eraldatuna põrandapinnast(vms aluspinnast, olgu siis selleks kasvõi riiul või kapp), kõlab sellise asja peale asetatuna üksjagu paremini, ning mida tummisem/raskem see alus on, seda parem.

Siit jõuamegi erinevate võimalike lahendusteni.

Vasakpoolne musta keskosaga jalg on betoonpostiga, parempoolne eksklusiivne nn ribavineer.

Senimaani olen jõudnud valmistada mõned paarid kõlarijalgu betoonist keskosa-postiga. Väga stabiilne, üllatavalt raske jalg ning kokkuvõtvalt saab öelda, et antud lahend toimis 107%!

Ülal oleval pildil nähtav vineerjalg sobib suurepäraselt kokku vineerviimistlusega kõlaritega, nagu nt SIIN on esitletud.

Järgnevad kõlaripostid sai tehtud tagakõlarite jaoks kodukinolahendisse, seetõttu need ka vähe kõrgemad(valmiskõrgus ~830 mm).

Matt alumiinium pind.

Aluste kõrguserinevused võrdluses.

Kõlariterminalid sai aluse sisse paigaldatud, posti seest läheb kaabel otse kõlarisse – paigalduse lihtsus!

Korduvalt on teostatud ka klassikalisi puitpostiga ning kõlaritega hästi kokkusobitatud lõppviimistlusega kõlarijalgu. Siinkohal on võimalike viimistluste valik väga lai ning saab varieerida vägagi erinevaid variante ning värvikombinatsioone.

Hele kaseviimistlus, alus vineerist.

Kõikidel alustel on ette valmistatud ka võimalus paigaldada alusplaadile veelgi paremaks eraldamiseks üldisest keskkonnast PIIGID – erinevad variandid on saadaval.

Toodud näited on teostatud töödest, ilmselgelt on võimalik lahendada lõplik lahend vägagi erineval moel – kui on kellelgi mingeid soove või ideid, julgelt endast märku anda!